Six Senses Rome | 2023

Palazzo Salviati Cesi Mellini to prawdziwy skarb, bezcenne dziedzictwo XVw architektury Wiecznego Miasta.

Po kompleksowych pracach renowacyjnych, Palazzo został ponownie otwarty jako Six Senses Rome, pierwsza włoska placówka tej globalnej luksusowej sieci hotelowej.

Gości hotelowych witają monumentalne marmurowe schody otoczone szeregiem kolumn. Naturalne światło wpadające przez świetlik prowadzi na wyższe kondygnacje.

Recepcja, pomieszczenia ogólnodostępne, restauracja-kawiarnia-bar i spa są ozdobione marmurem Margraf Innovation Lab i kamieniami naturalnymi, od lastryko po ogromne ilości Travertino Romano Classico, lokalnego materiału w Rzymie.

Podczas złożonego procesu renowacji tego zabytkowego budynku zachowano jego esencję, a klasycystyczne cechy doskonale uzupełniono współczesnymi, ekologicznymi dodatkami zaprojektowanymi przez architektkę Patricię Urquiolę, dyrektor kreatywną marki Cassina.

Wnętrza Six Senses Rome , zaprojektowane przez Patricię Urquiolę to nacisk na dobre samopoczucie gości. Harmonijne połączenie z naturą wypełnia wszystkie przestrzenie, od części wspólnych po sypialnie, zarówno w sugestywnych odniesieniach, jak i dobrze dobranym wykorzystaniu materiałów, zgodnym z lokalizacją i etosem Sześciu Zmysłów.
Urquiola przekłada filozofię marki – skupienie się na dobrym samopoczuciu, poczuciu towarzyskości i zaangażowaniu w zrównoważony design – na projekt, który rozwija koncepcję z genius loci. Rzemiosło, wykończenia, materiały i grafika tworzą jedność z naturą, pozostając wiernym zarówno rzymskiemu klasycyzmowi, jak i bogatej historii Palazzo Salviati Cesi Mellini.

Palazzo Salviati Cesi Mellini łączy historię z najlepszymi tradycjami międzynarodowej gościnności

 

Spa usytuowane w podziemiach  to czarujące miejsce inspirowane rzymskimi łaźniami, w których wspomnienia starożytnych rytuałów łączą się z zaawansowanymi technologicznie zabiegami dotykowymi, takimi jak biohacking, terapia dźwiękowa, okłady ciała i ćwiczenia oddechowe.

Pokryte trawertynem ściany tepidarium zdobią delikatne płaskorzeźby z liści laurowych, inspirowane mitem o Apollinie i Dafne, które zostały wykonane techniką cięcia strumieniem wody. Podłoga z lastryko zawiera wiórki marmuru Cipollino Verde i przywołuje na myśl starożytne rzymskie tradycje architektoniczne.