CASSINA

Cassina zawsze reprezentowała przyszłość, od samego początku swojego istnienia.
Pierwotnie znana jako „Figli Amedeo Cassina” lub „Amedeo Cassina”, firma została założona w 1927 roku, przez braci Cesare i Umberto Cassina w Meda w Lombardii.
Po II wojnie światowej rozwój marki nabrał rozpędu, ponieważ popyt na meble domowe wzrósł, a Cassina stała się bardzo aktywna. Wyposażała między innymi wnętrza w rozwijających się sektorach statków wycieczkowych, hoteli i restauracji. Na początku lat 50. XX wieku, Cassina przeniosła metodę produkcji z rzemiosła na seryjną produkcję przemysłową. W 1954 r. marka otrzymała Compasso D’Oro, najważniejszą nagrodę za wzornictwo przemysłowe, za doskonałość w produkcji swoich innowacyjnych, nowoczesnych wzorów.
Pod koniec lat 50. i 60. XX wieku Cassina współpracowała już z wieloma projektantami i architektami i stworzyła ekskluzywną kolekcję Cassina I Maestri. Jednym z pierwszych autorów kolekcji Cassina Masters Collection był znany włoski architekt Gio Ponti, który w 1957 r. zaprojektował dla Cassiny kultowe krzesło Superleggera. Oprócz Gio Ponti bezpośrednio z marką Cassina współpracowali także inni projektanci włoskiego modernizmu. Wśród nich byli Afra i Tobia Scarpa, Andrea Branzi, Carlo de Carli, Gianfranco Frattini, Angelo Mangiarotti, oraz Ico Parisi.
Najbardziej przełomowym krokiem dla Cassiny było nabycie w 1965 r. wzorów mebli francuskich projektantów Le Corbusiera, Pierre’a Jeanneret i Charlotte Perriand. Trzy lata później firma rozszerzyła się o dodatek Bauhaus-Archiv, który dał firmie prawa do produkcji niektórych obiektów Bauhaus. W 1972 r. Cassina nabyła prawa do produkcji wzorów mebli Gerrita Rietvelda, Franka Lloyda Wrighta i Charlesa Rennie Mackintosha.
Każde dzieło świadczy o intuicyjnej podróży w przyszłość firmy, która jako pierwsza zapoczątkowała erę wzornictwa przemysłowego we Włoszech, oznaczając przejście od produkcji ręcznej do produkcji seryjnej.
Firma, która dzięki pionierskiej postawie zawsze wyprzedzała swoje czasy i była bardzo wrażliwa na zrozumienie i interpretację zmian, a wraz z nimi zmienne tempo przestrzeni, stylu życia i oczekiwań rynku.

Autentyczność, doskonałość, awangarda i kultura – to wartości dumnie zawarte w logo MedaMade, symbolu sojuszu między wysokiej jakości kunsztem a możliwościami przemysłowymi, a także niepowtarzalnym znakiem towarowym wyjątkowości i łatwości rozpoznania Cassina.

Dziś Cassina, pod czujnym okiem Patricii Urquioli, nadal patrzy w przyszłość designu z odważną, namiętną ciekawością i otwartym, holistycznym podejściem. Potwierdza swoją zdolność do kompletnego i kultowego wyposażania domu i jadalni. Najlepiej wyraża się to w The Cassina Perspective: koncepcja, filozofia, świadoma, futurystyczna myśl. Szczegółowy, ekspansywny horyzont kombinacji. Połączenie tych elementów tworzy wrażenie innowacyjności i pozwala na nowe odkrycia.

CASSINA
Marki
Bydgoszcz

Chodkiewicza 19A
86-065 Bydgoszcz
tel. 575 ­666 570

Bydgoski Iconic to bogata oferta włoskich i skandynawskich marek. Jednak serce tej fantastycznej przestrzeni bije zdecydowanie dla duńskiej marki Vipp, której jesteśmy jedynym przedstawicielem w Polsce.

Sopot

Al. Niepodległości 696
81-853 Sopot
tel. 501 ­015 813

Sopocki Iconic to dwa showroomy.

Jeden dedykowany duńskiej marce Vipp i ich ponadczasowej, stalowej kuchni.

Drugi – multibrand z ikonami designu od m.in. Cassina, Tacchini, Living Divani, zaaranżowany w formie apartamentu do zamieszkania, ze strefą dzienną i nocną od DePadova, z łazienką Boffi i garderobą MA/U studio. To lifestylowa przestrzeń wypełniona sztuką, inspirującym , wnętrzarskim albumem, letnim zapachem Acqua di Parma Home i modowym akcentem od Mle Collection.