CASSINA

Cassina zawsze reprezentowała przyszłość, od samego początku swojego istnienia.
Pierwotnie znana jako „Figli Amedeo Cassina” lub „Amedeo Cassina”, firma została założona w 1927 roku, przez braci Cesare i Umberto Cassina w Meda w Lombardii.
Po II wojnie światowej rozwój marki nabrał rozpędu, ponieważ popyt na meble domowe wzrósł, a Cassina stała się bardzo aktywna. Wyposażała między innymi wnętrza w rozwijających się sektorach statków wycieczkowych, hoteli i restauracji. Na początku lat 50. XX wieku, Cassina przeniosła metodę produkcji z rzemiosła na seryjną produkcję przemysłową. W 1954 r. marka otrzymała Compasso D’Oro, najważniejszą nagrodę za wzornictwo przemysłowe, za doskonałość w produkcji swoich innowacyjnych, nowoczesnych wzorów.
Pod koniec lat 50. i 60. XX wieku Cassina współpracowała już z wieloma projektantami i architektami i stworzyła ekskluzywną kolekcję Cassina I Maestri. Jednym z pierwszych autorów kolekcji Cassina Masters Collection był znany włoski architekt Gio Ponti, który w 1957 r. zaprojektował dla Cassiny kultowe krzesło Superleggera. Oprócz Gio Ponti bezpośrednio z marką Cassina współpracowali także inni projektanci włoskiego modernizmu. Wśród nich byli Afra i Tobia Scarpa, Andrea Branzi, Carlo de Carli, Gianfranco Frattini, Angelo Mangiarotti, oraz Ico Parisi.
Najbardziej przełomowym krokiem dla Cassiny było nabycie w 1965 r. wzorów mebli francuskich projektantów Le Corbusiera, Pierre’a Jeanneret i Charlotte Perriand. Trzy lata później firma rozszerzyła się o dodatek Bauhaus-Archiv, który dał firmie prawa do produkcji niektórych obiektów Bauhaus. W 1972 r. Cassina nabyła prawa do produkcji wzorów mebli Gerrita Rietvelda, Franka Lloyda Wrighta i Charlesa Rennie Mackintosha.
Każde dzieło świadczy o intuicyjnej podróży w przyszłość firmy, która jako pierwsza zapoczątkowała erę wzornictwa przemysłowego we Włoszech, oznaczając przejście od produkcji ręcznej do produkcji seryjnej.
Firma, która dzięki pionierskiej postawie zawsze wyprzedzała swoje czasy i była bardzo wrażliwa na zrozumienie i interpretację zmian, a wraz z nimi zmienne tempo przestrzeni, stylu życia i oczekiwań rynku.

Autentyczność, doskonałość, awangarda i kultura – to wartości dumnie zawarte w logo MedaMade, symbolu sojuszu między wysokiej jakości kunsztem a możliwościami przemysłowymi, a także niepowtarzalnym znakiem towarowym wyjątkowości i łatwości rozpoznania Cassina.

Dziś Cassina, pod czujnym okiem Patricii Urquioli, nadal patrzy w przyszłość designu z odważną, namiętną ciekawością i otwartym, holistycznym podejściem. Potwierdza swoją zdolność do kompletnego i kultowego wyposażania domu i jadalni. Najlepiej wyraża się to w The Cassina Perspective: koncepcja, filozofia, świadoma, futurystyczna myśl. Szczegółowy, ekspansywny horyzont kombinacji. Połączenie tych elementów tworzy wrażenie innowacyjności i pozwala na nowe odkrycia.

CASSINA
Marki
Sopot Boffi | Depadova

Al. Niepodległości 696/02
81-853 Sopot
tel. 501 ­015 813

Showroom Boffi | Depadova to multibrand dedykowany tej bezkompromisowej,  luksusowej marce i jej filozofii opartej emocjach, dotykowych wrażeniach i podkreślaniu swojej tożsamości. Tu nasze serce bije najmocniej ..

Iconic to również przestrzeń wypełniona klasykami designu od Le Corbusier, Charlotte Perriand, Vico Magistretti czy współczesnymi projektami Piero Lissoni, Patricii Urquioli, Vincenta van Duysena …  znajdziecie je ofercie Living Divani, Cassiny, Tacchini, Fredericia Furniture, Fritz Hansen, Carl Hansen i wielu innych ..

Zapraszamy do obcowania z naszymi lifestylowymi wnętrzami wypełnionymi najlepszym designem, sztuką, inspirującym, wnętrzarskim albumem, letnim zapachem Acqua di Parma Home i modowym akcentem.

Sopot Vipp

Al. Niepodległości 696/01
81-853 Sopot
tel. 501 ­015 813

Showroom Vipp to monobrand poświęcony duńskiej marce Vipp, której jesteśmy jedynym przedstawicielem w Polsce.

Multidyscyplinarna marka, której założyciel, Holger Nielsen, w 1939r projektuje kultowy kosz na śmieci, rozpoczynając tym samym przygodę z szeroko pojętym wzornictwem opartym na opatentowanej przez markę stali nierdzewnej.

W 2009 kosz-ikona, zostaje przyjęty do stałej kolekcji architektury i wzornictwa Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA)

Dziś Vipp to filozofia  ..hotele, kuchnie oraz kompletna kolekcja mebli, oświetlenia i akcesoriów.

Zapraszamy do sopockiej przestrzeni Vippa , zaaranżowanej w formie duńskiego apartamentu, w którego sercu rozkwita gotowa do użytkowania kuchnia, wyposażona w ceramikę producenta , dostępną w showroomie „od ręki”.