„Good Design is unobtrusive.
Buy less, but better”

Historia ICONIC

Iconic zrodziło się z miłości, pasji i wrażliwości na piękno.

Nie dążymy do posiadania kolekcji marek. Zamiast tego chcemy stworzyć kompozycję uzupełniających się produktów, które integrują się ze sobą, aby zapewnić pełne, życiowe doświadczenie.

Subtelna, ponadczasowa estetyka klasyków, które wypełniają naszą przestrzeń, podparta takimi nazwiskami jak Le Corbusier, Pierre Jeanneret, Charlotte Perriand czy Vico Magistretti, spełnia wymagania współczesnego życia, nie tracąc z oczu swojego pochodzenia.

W Iconic .. tells the story opowiadamy historie opierając się na solidnych wartościach, aby wyrazić to, co najlepsze w międzynarodowym designie, z jasnym, rozpoznawalnym i kulturowym przesłaniem.

 

 

Filozofia

Dlaczego chcemy opowiadać historię, przekazywać filozofię i tradycję najlepszego światowego wzornictwa?

Wierzymy, że w dobie konsumpcjonizmu warto postawić na jakość, etyczną produkcją i historię produktu. 

Uważamy, że dobry design jest dyskretny, odporny na modę i trendy, wyczuwalny w dotyku. Posiada swoją filozofię i historię, wskrzesza unikalne rzemiosło.
Niesie za sobą misję, którą chcemy przekazać. 

Selekcja

Nasza oferta to klasyki i jednocześnie przewodnik po współczesnej myśli projektowej. To skrupulatnie, świadomie zbudowany katalog ikonicznych, unikalnych projektów, który cechuje zdolność do wyłapywania ponadczasowego designu, do zestawiania ze sobą różnych epok.

Iconic  to najlepszy adres, dla miłośników i kolekcjonerów designu, a także dla fanów stylu vintage, modernizmu czy minimalizmu.

Trudno zamykać się w jakichkolwiek ramach, ponieważ ogromna ilość proponowanych modeli, dopełniona jeszcze przez różne opcje wykończeń, pozwala każdemu znaleźć „swój” ideał.

 

Bydgoszcz

Chodkiewicza 19A
86-065 Bydgoszcz
tel. 575 ­666 570

Bydgoski Iconic to bogata oferta włoskich i skandynawskich marek. Jednak serce tej fantastycznej przestrzeni bije zdecydowanie dla duńskiej marki Vipp, której jesteśmy jedynym przedstawicielem w Polsce.

Sopot

Al. Niepodległości 696
81-853 Sopot
tel. 501 ­015 813

Sopocki Iconic to dwa showroomy.

Jeden dedykowany duńskiej marce Vipp i ich ponadczasowej, stalowej kuchni.

Drugi – multibrand z ikonami designu od m.in. Cassina, Tacchini, Living Divani, zaaranżowany w formie apartamentu do zamieszkania, ze strefą dzienną i nocną od DePadova, z łazienką Boffi i garderobą MA/U studio. To lifestylowa przestrzeń wypełniona sztuką, inspirującym , wnętrzarskim albumem, letnim zapachem Acqua di Parma Home i modowym akcentem od Mle Collection.

Strona wykorzystuje pliki cookies.