Publikacja w Label #41

VIP wśród kuchni

Historia Vipp rozpoczęła się w latach 30 XX wieku kiedy to Holger Nielsen zaprojektował i wyprodukował swój pierwszy kosz na śmieci. Okrzyknięty ikoną wzornictwa produkt stał się punktem zwrotnym w rozwoju duńskiej marki, która w 2011 roku rozszerzyła swoją kultową już kolekcję akcesoriów o wyjątkowe meble kuchenne i dalej, w 2019 o meble tapicerowane.

Dziś obok mebli, oświetlenia, akcesoriów kuchennych i łazienkowych VIPP proponuje nieszablonowe rozwiązanie: wykonaną ze stali nierdzewnej kuchnię modułową. To wyjątkowa koncepcja, w której dominują funkcjonalność, szlachetne detale, piękno i design odporny na zmieniające się trendy i modę. Filozofia marki opiera się od lat na tym samym marzeniu, aby tworzyć ponadczasowe formy do codziennego użytku.

Jak mawia Kasper Egelung (CEO marki Vipp): „You have to have a dream, and then pursue it like hell”.

Jedynym przedstawicielem kuchni VIPP w Polsce jest Iconic Design, którego założyciele kierują się następującymi wartościami:

„Wierzymy, że w dobie konsumpcjonizmu warto postawić na jakość, etyczną produkcją i historię produktu. Uważamy, że dobry design jest dyskretny, odporny na modę i trendy, wyczuwalny w dotyku. Posiada swoją filozofię i historię, wskrzesza unikalne rzemiosło. Niesie za sobą misję, którą chcemy przekazać”.

Taką misję mają kuchnie VIPP, zaprojektowane z myślą o codziennym użytkowaniu przez całe życie. Cztery rodzaje modułów w skład których wchodzą: wyspa, wyspa z miejscem do siedzenia, moduł ścienny wysoki oraz moduł ścienny niski zapewniają bardzo prostą i szybką konfigurację.

„To jest jak zabawa klockami” – twierdzi projektant marki, Morten Bo Jensen i trudno się z nim nie zgodzić. Wyjątkowość kuchni Vipp to nie tylko materiał z którego jest wykonana, ale również fakt iż jest ona w pełni wyposażona w sprzęt AGD (Miele, Fisher & Paykel) oraz niezbędne akcesoria.

Strona wykorzystuje pliki cookies.