Casa Vipp – Andorra Hotel

Jedyny w swoim rodzaju hotel, położony w architektonicznym symbolu Andory – Casa vella, tradycyjnym kamiennym domu znajdującym się w górskim regionie Andory.
Historycznie przeznaczony do przechowywania zboża lub bydła, budynek w sercu starego miasta Andorra la Vella wita teraz podróżnych poszukujących znaczenia designu we współczesnym domu.

 

 

Zaglądamy do wnętrza przez charakterystyczne iluminatory, które w latach 50. XX wieku zmieniły mały dom w awangardowy budynek swoich czasów, napotykając wystrój w stylu loży, połączony ze spokojną skandynawską wrażliwością projektową kolekcji Vipp.

 

 

Serce apartamentu bije w rytmie w pełni wyposażonej kuchni Vipp, skierowanej do osób, które szukają wyjątkowego doświadczenia projektowego i kulinarnego w domu, ale z dala od niego.

 

 

Na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni 100m2, znajduje się otwarta kuchnia połączona z jadalnią i salonem z kominkiem, toaleta dla gości z pralnią oraz niewielki taras.
Metalowe schody prowadzą  do sypialni i przestronnej łazienki z otwartym natryskiem i wolnostojącą wanną projektu Patricii Urquioli.

 

 

Patrząc przez okna z bulajami, widzimy centrum jednego z najmniejszych państw na świecie. Andora di Vella otoczona pasmem 468 km2 dolin i sięgających nieba szczytów, położona w Pirenejach, graniczy od północy z Francją, a od południa z Hiszpanią.

 

„Podczas gdy każdy hotel Vipp eksploruje różne archetypy architektoniczne i ma unikalną tożsamość, wspólnym mianownikiem jest starannie dobrana estetyka, w której powtarza się kuchnia i kolekcja mebli V1 firmy Vipp”.