Jeffrey Bernett

Jeffrey Bernett, który założył swoje słynne Studio B w 1995 roku, zaprezentował swoją pierwszą kolekcję mebli i akcesoriów zatytułowaną „Pomysły na produkcję” na Międzynarodowych Targach Mebli Współczesnych (ICFF) w Nowym Jorku w maju 1996 roku. Projekty zdobyły Nagrodę Redakcji za „Najlepsze Akcesoria Dekoracyjne”. Na ICFF w maju 2000 roku Bernett wraz z pięcioma innymi projektantami została uznana za „Najlepszego nowego projektanta” za pracę z amerykańskim producentem Dune. Bardzo wszechstronny, Bernett pracuje w architekturze wnętrz, meblach, artykułach gospodarstwa domowego, oświetleniu, modowych akcesoriach, projektowaniu graficznym/wizerunku korporacyjnym i kierownictwie artystycznym. Jest pierwszym amerykańskim projektantem zatrudnionym przez wiele dużych europejskich firm. Niedawni klienci to Authentics, Viccarbe, B&B Italia, Boffi, Cappellini, Dune, Esteé Lauder, Hidde/sdb, Michael Kors (LVMH), Ligne Roset i Troy.

Jego prace były prezentowane w Abitare, Casa Abitare, Design Diffusion News, Domus, Elle Decor, House & Garden, Interni, Intramuros, Metropolitan Home, The New York Times, Ottagono oraz w książkach „50 Products” i „50 Beds. ” W 1995 roku Bernett założył Consultants for Design Strategy. We współpracy z Nichaolasem Dodziukiem doradza w zakresie niestandardowych mebli i wyposażenia dla klientów takich jak Northwest Airlines, Michael Kors i Samsonite.
Wyjaśnienie Bernetta, dlaczego projektuje (czasopismo Interior Design, grudzień 2003): „Mam duże skłonności do mechaniki, co obejmuje zamiłowanie i ciekawość maszyn, procesów przemysłowych i materiałów. Urodziłem się z korzyścią płynącą z bycia dobrym trójwymiarowy myśliciel, a także studiował biznes na uniwersytecie. Projektowanie było idealnym zawodem – kultura dla handlu”.