Jeffrey Bernett

We wrześniu 1995 roku Jeffrey Bernett założył w Nowym Jorku multidyscyplinarną firmę konsultingową zajmującą się projektowaniem. W maju 1996 roku na Międzynarodowych Targach Mebli Współczesnych (ICFF) w Nowym Jorku Bernett zaprezentował swoją pierwszą kolekcję, która w 1996 roku została nagrodzona Nagrodą Redakcji w kategorii „Best of Show”.
Bernett nadal pracuje w wielu obszarach – meble mieszkalne i biurowe, produkty gospodarstwa domowego, oświetlenie, projektowanie transportu, projektowanie graficzne, projektowanie opakowań i butelek, architektura środowiska i wnętrz oraz planowanie strategiczne – zdobywając po drodze liczne nagrody za wzornictwo.

Na powstającym globalnym rynku projektowania Bernett często był pierwszym Amerykaninem wybieranym do współpracy z kilkoma swoimi europejskimi klientami. Częściowa lista klientów obejmuje B&B Italia, Boeing, Boffi, Cappellini, Conde Nast, DWR/Design Within Reach, Herman Miller, Knoll, Kvadrat, L’Oreal, Mercedes Benz, Northwest Airlines i Teknion.
Bernett posiada liczne patenty, regularnie pojawia się w publikacjach projektowych z całego świata, a także jest częstym wykładowcą w szkołach projektowania i na imprezach na całym świecie.
Do kolekcji łazienkowej Boffi zaprojektował w 2001 i 2002 roku umywalki Box i Quad, aw 2012 wprowadza na rynek Quadtwo.