Francesco Faccin

Francesco Faccin to przykład oświeconego architekta i projektanta, który prężnie działa w obszarach produkcji przemysłowej jak i niezależnej. Zajmuję się on projektowaniem społecznym wraz z czynna pracą w galerii w Mediolanie oraz dydaktyką z zakresu designu na uniwersytecie „Libera Università” w Bolzano, na „Made Program” w Syrakuzach oraz na „Universidad de Navarra” w Pampelunie,  ponadto jako profesor wizytujący współpracuje z innymi uniwersytetami we Włoszech i za granicą.

Faccini wierzy „w projektowanie bez granic i ograniczeń.”

Bogaty w doświadczenie techniczne jak i artystyczne cieszy się wieloma współpracami z międzynarodowymi architektami jak Enzo Marim, czy Francesco Rivolta, od którego czerpie nauki dotyczące wzornictwa.

Od 2004 roku prowadzi swoje studio w Mediolanie, w którym tworzy.

Od 2014 roku zajmuję stanowisko dyrektora artystycznego z historycznej Fonderia Artistica Battaglia w Mediolanie. Jego praca „Fabryka Miodu”, która została zrealizowana pod kątem Expo2015, która została wybrana przez ONZ jako projekt przewodni w odniesieniu do 17 Globalnych Celów.

„Design to fantastyczna okazja do pogłębienia relacji z otaczającym nas światem.” – mówi Francesco, realizując co ruszy innowacyjne jak i klasyczne w formie i bogate w kunszcie projektowym realizacje.