Claudio Silvestrin

Jego zainteresowanie filozofią, wizja, integralność, jasność umysłu, pomysłowość i dbałość o szczegóły znajdują odzwierciedlenie w jego charakterystycznej architekturze: surowa, ale nie ekstremalna, współczesna, ale ponadczasowa, uspokajająca, ale nie ascetyczna, mocna, ale nie onieśmielająca, elegancka, ale nie ostentacyjna, proste, ale nie bezduszne.
Claudio Silvestrin Architects powstała w 1989 roku z biurami w Londynie, a od 2006 roku również w Mediolanie. Praca praktyki obejmuje inwestycje deweloperskie, nowo wybudowane domy i prywatne ośrodki wypoczynkowe, galerie sztuki i muzea, restauracje, luksusowe sklepy detaliczne oraz projektowanie mebli. Wśród klientów są Giorgio Armani, Calvin Klein, Giada, Anish Kapoor, Victoria Miro, Fondazione Sandretto Re-Rebaudengo, YTL Singapore, Illy Coffee, Princi, Rainer Becker z Zuma oraz uznany na całym świecie artysta hip-hopowy i producent Kanye West.
Najnowszym projektem Claudio Silvestrina jest nowo wybudowane centrum modowe o powierzchni 40 000 m w Turynie, który został otwarty dla publiczności w marcu 2017 r.