Vipp Cabin Series – kolekcja 2020

Historia Vipp rozpoczęła się w latach 30 XX wieku kiedy to Holger Nielsen zaprojektował i wyprodukował swój pierwszy kosz na śmieci. Okrzyknięty ikoną wzornictwa.

„Stanowiące przykład dobrego projektu prawdziwe, skromne arcydzieło o bezproblemowej przemysłowej estetyce i wydajnemu pedałowi’ (Chay Costello, zastępca dyrektora ds. Merchandisingu w MoMA) stało się punktem zwrotnym w rozwoju duńskiej marki, która w 2019 roku rozszerzyła swoją kultową już kolekcję akcesoriów o wyjątkowe meble kuchenne, które już w dniu premiery stały się pewnym kandydatem do zajęcia stałego miejsca w kanonie wzornictwa.

Seria mebli Vipp Cabin to naturalna kontynuacja wielkiego przedsięwzięcia, jakim był projekt  – Vipp Hotel.

Rozszerzenie działalności na branżę hotelarską dało firmie możliwość stworzenia oferty pobytu w trzech fantastycznych, jakże różnych lokalizacjach – Vipp Shelter, w szwedzkim lesie nad jeziorem Immeln, Vipp Loft, na poddaszu siedziby firmy i Vipp Chiemney House w sercu Kopenhagi .

Udział marki w projektach architektonicznych spowodował chęć stworzenia kompleksowej kolekcji mebli do wypełnienia tych przestrzeni.

Tak powstała Seria Vipp Cabin – delikatna i miękka linia mebli z litego drewna.

Proste i lekkie, a jednocześnie solidne i wyrafinowane to odpowiednie etykiety opisujące trio mebli w kolorze jasnego lub ciemnego dębu. Organiczny idiom wyrażają delikatnie zaokrąglone elementy z subtelnymi detalami, takimi jak niewidoczne łączenia i frezowane powierzchnie. Krzesło jest dostarczane z wyściółką siedziska lub bez. Surowiec pochodzi z Europy, a marmurowy blat posiada prestiżową etykietę „Jura”.

„Biorąc pod uwagę nasze historyczne upodobanie do produktów stalowych, nasze podejście do drewna, które jest materiałem organicznym i naturalnym, stanowi znaczną zmianę. Jednak nasz proces projektowania charakteryzuje się takim samym wyrafinowaniem i dbałością o szczegóły, niezależnie od tego, czy kształtujemy stal, czy drewno ”- mówi Morten Bo Jensen, główny projektant w firmie Vipp.

„Starając się zaprojektować szerokie wrażenia wewnętrzne, dostrzegliśmy potrzebę uwzględnienia kontrastów materiałów między twardością a miękkością, co wyjaśnia, dlaczego z zadowoleniem przyjęliśmy tekstylia i drewno do palety materiałów Vippa” – wyjaśnia dalej Morten Bo Jensen.

 

Firma Vipp, która była przede wszystkim marką akcesoriów, obecnie rozwija się na wielu płaszczyznach.

Nazwa „Cabin” pochodzi od projektu architektonicznego, który Vipp ujawni jeszcze w tym roku.