MOOOI

Moooi – dziecko zrodzone z niepokornego geniuszu bezkompromisowego projektanta nowoczesnego wzornictwa – holendra
Marcela Wandersa, założyciela i dyrektora kreatywnego marki.

„Nie mówmy projektantom, co robić, słuchajmy i realizujmy ich marzenia” – mówi absolwent Instytutu Sztuk Pięknych w Arnhem.
Moooi znane jest jako firma, która daje szanse młodym projektantom.
Efektem takiego podejścia są projekty, które łączy cienka granica między sztuką a designem, jak Horse – lampa-rzeźba konia naturalnej wielkości czy fotel Hortensia, skrojony z 30.000 wycinanych laserowo płatków.

Moooi to synonim kreatywnej, luksusowej, nie banalnej przestrzeni .. „mooi” po holendesrku oznacza „piękny”. W nazwie świadomie dodano jedno „o”, by podkreślić intrygujący charakter marki.
To przekora, która identyfikuje koncept Moooi.

MOOOI
Marki
Bydgoszcz

Chodkiewicza 19A
86-065 Bydgoszcz
tel. 575 ­666 570

Bydgoski Iconic to bogata oferta włoskich i skandynawskich marek. Jednak serce tej fantastycznej przestrzeni bije zdecydowanie dla duńskiej marki Vipp, której jesteśmy jedynym przedstawicielem w Polsce.

Sopot

Al. Niepodległości 696
81-853 Sopot
tel. 501 ­015 813

Sopocki Iconic to dwa showroomy.

Jeden dedykowany duńskiej marce Vipp i ich ponadczasowej, stalowej kuchni.

Drugi – multibrand z ikonami designu od m.in. Cassina, Tacchini, Living Divani, zaaranżowany w formie apartamentu do zamieszkania, ze strefą dzienną i nocną od DePadova, z łazienką Boffi i garderobą MA/U studio. To lifestylowa przestrzeń wypełniona sztuką, inspirującym , wnętrzarskim albumem, letnim zapachem Acqua di Parma Home i modowym akcentem od Mle Collection.