MOOOI

Marka Moooi to projekt niepokornego geniusza nowoczesnego wzornictwa – holendra Marcela Wandersa. Założona została przez niego w 2001 roku, we współpracy z Caspere Vissers, który jest odpowiedzialny za biznesowy aspekt przedsięwzięcia. Bezkompromisowy projektant i dyrektor kreatywny Moooi, który ukończył z najwyższym wyróżnieniem Instytut Sztuk w Arnhem, nie potrafił niestety poza Moooi przekuć swojego talentu w sukces komercyjny.

Dziś Moooi to synonim kreatywnej, luksusowej przestrzeni i dobrze zorganizowanego życia.

Jak mówi sam Wenders: „Nie mówmy projektantom, co robić, słuchamy tego, co projektanci chcą zrobić, próbujemy zrealizować ich marzenia”.

Dzięki takiemu podejściu Moooi znane jest jako firma, która chętnie daje szanse młodym projektantom, czego efektem są takie projekty jak Horse – rzeźbą konia naturalnej wielkości z abażurem na głowie, zaprojektowany przez skandynawski tercet projektowy Front.

Po holendersku „mooi” znaczy „piękny”. Jednak taka nazwa byłaby banalna dodając jedno „o”, stworzono markę intrygującą i chwytliwą. Taka przekora to coś co identyfikuje piękno Moooi.

MOOOI
Bydgoszcz

Chodkiewicza 19A
86-065 Bydgoszcz
tel. 575 ­666 570

Bydgoski showroom Iconic jest pierwszym i jedynym salonem w Polsce w ekspozycją kuchni VIPP. Poza ta ikoniczną duńską marką w ofercie showroomu znajdują się: Ivano Raedelli, Lambert&Fils, Gubi, Gandiablasco, Vibia, Cielo i inne.

Gdańsk

ul. J. Lelewela 6/5
80-001 Gdańsk
tel. 501 ­015 813

Wiodącymi markami w gdańskim showroomie są DePadova i MA/U. Ich oferta uzupełniona jest między innymi wyjątkowym oświetleniem Flos i produktami Kose Milano, Serax, Vipp, Menu, 101 Copenhagen.