KRISTALIA

Kristalia została założona w 1994 roku z woli grupy młodych fanów jazzu z Friuli, którzy zrobili najmądrzejszą, najprostszą i najbardziej instynktowną rzecz, jaką można było sobie wyobrazić: przyjrzeli się swojemu bezpośredniemu otoczeniu – północno-wschodnim Włochom, gdzie firma miała swoją siedzibę – i odkryli zupełnie nowe sektory wzornictwa, dzięki którym można było wyrazić najlepsze produkty tej ziemi: buty górskie, produkcja części samochodowych, odzieży i dzianin. Następnie zdecydowali się nadać tym miejscom nowy rytm, aby przenieść je w kierunku innowacji projektowych. Kilka lat później, Kristalia była już punktem orientacyjnym we Włoszech i poza nimi. Na początku XXI wieku firma stała się jedną z firm projektowych, które szczególnie przyciągały projektantów.

KRISTALIA
Bydgoszcz

ul. Wczasowa 10
85-150 Bydgoszcz
tel. 575 ­666 570

Bydgoski showroom Iconic jest pierwszym i jedynym salonem w Polsce w ekspozycją kuchni VIPP. Poza ta ikoniczną duńską marką w ofercie showroomu znajdują się: Ivano Raedelli, Lambert&Fils, Gubi, Gandiablasco, Vibia, Cielo i inne.

Gdańsk

ul. J. Lelewela 6/5
80-001 Gdańsk
tel. 501 ­015 813

Wiodącymi markami w gdańskim showroomie są DePadova i MA/U. Ich oferta uzupełniona jest między innymi wyjątkowym oświetleniem Flos i produktami Kose Milano, Serax, Vipp, Menu, 101 Copenhagen.